Eestisse jõudes läksime koheselt Tartu Tiigi tn Perekonnaseisuametisse lootes meie abielu registreerida ja minu nime muuta, kuid selgus kurb tõsiasi. Eesti Perekonnaseisuamet ei saa tunnistada USA-s väljaantud abielutunnistust, millel puudub apostill.

1. Esmalt tuleb muretseda abielu sertifikaadi koopia. (andmed Chappelist viiakse Linnavalitsusse 10 tööpäeva jooksul peale abiellumist) Kirja kirjutatakse abielutunnistuse andmed (kes abiellus, millal, kus, abielutunnistuse nr jne) ja kirje, et seda on vaja abielu kinnitamiseks Eestis. Samuti tuleb anda krediitkaardi andmed, et nad saaks selle koopia eest taas raha võtta, see oli 15 dollarit.

Saadetakse oma andmed ja soovid aadressile:

Clark County Recorder

Box 551510

Las Vegas, NV 89155-1510

 

2. Kui abielutunnistuse sertifikaadi koopia on käes, siis tuleb teha sellest koopia, oma allkirjaga kinnitada ning saata see uuele aadressile:

Secretary of State

Notary Division

101 N.Carson Street, #3

Carson City, NV 89701

Seejärel saadakse apostill, mis on aluseks meie Eesti Vabariigi seaduse ees. Loomulikult ärge unustage taas panna krediitkaardi andmeid, sest ka apostillil on oma tasu 20 dollarit.

 

3. Kui apostill käes, siis võib minna Tiigi tänavale ja sinna ei pea minema mõlemad abikaasad, läheb, kes soovib oma nime muuta. Pärast abielu registreerimist kinnitakse koheselt ka uus nimi ka rahvastikuregistrisse. Muide seekord ei pidanudki midagi maksma. Alles passi vormistamisel ja ülejäänud dokumentide vahetamisel jätkusid lisakulud.

 

Siia sai kirja lühivariant, minul võttis asjaajamine aega pool aastat, kuna alustasin valest asutusest ja kuidagi keeruline oli kätte saada sertifikaadi koopia. Ja iga kirja saatmine ja kättesaamine võtab kogu aeg ca 2 nädalat... Aga jonn oli suur :) Just seepärast paningi kirja oma versiooni Las Vegases abiellumisest, et Teil oleks hilisem asjaajamine lihtsam ...